9 marzec 2020
Obsada na 14-15.03.2020

Poniżej obsada na 14-15.03.202014-15.03.2020...
3 marzec 2020
Obsada na 7-8.03.2020

Poniżej pierwsza obsada w roku 2020. Witamy...
2 marzec 2020
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Kolegium Sędziów PZR

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Kolegium...
6 luty 2020
Egzaminy sędziowskie przed rundą "wiosna 2020"

Kolegium Sędziów Polskiego Związku Rugby...Więcej aktualności...
Aktualności :: Aneta na Women Sevens Trophy

Aneta na Women Sevens Trophy11 czerwiec 2019

W dniach 8-9 czerwca uczestniczyłam w 1-szym turnieju Mistrzostw Europy rugby 7 rangi Trophy, który odbywał się w Budapeszcie. W ten weekend odbywał się finał MP naszych Pań, w którym niestety nie mogłam uczestniczyć.

Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, które w 2 turniejach walczą nie tylko o zwycięstwo, ale również o udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Japonii w 2020. Stawka jest wysoka - 2 najlepsze drużyny będą walczyć o miejsce w największej imprezie sportowej świata.

Wspólnie z koleżankami z Portugalii, Hiszpanii, Niemiec, Belgii i Francji poprowadziłyśmy 34 mecze fazy grupowej i play-off.

Miałam przyjemność sędziować 6 meczów:

  - 3 w fazie grupowej (Szwecja vs Izrael, Niemcy vs Szwajcaria, Portugalia vs Węgry)

 - 3 w fazie play-off ( QCup Portugalia vs Rumunia, Challenge Trophy final Gruzja vs Węgry i Plate Final Szwecja vs Norwegia)

W finale Cup byłam sędzią asystentem.

W trakcie 2 dni zmagań sportowych byłyśmy pod baczną opieką Managera Sędziów i Trenerki Sędziów, którzy analizowali naszą pracę na boisku i przekazywali informację zwrotną z bardzo cennymi uwagami i wskazówkami.

Olbrzymi upał, który panował na Węgrzech nie przeszkodził w prawdziwej rywalizacji sportowej, to co bardzo ważne duch fair play i wzajemnego szacunku na i poza boiskiem był prawdziwą radością.

 

To świetne doświadczenie i prawdziwa nauka pracy na boisku, mam nadzieję, że wykorzystam to w dalszej pracy nad podnoszeniem własnych umiejętności jak i (a może przede wszystkim) w pomocy naszym nowym sędziom, aby ich praca dawała im coraz więcej zadowolenia i przyjemności.

Już za niespełna 2 tygodnie czeka mnie kolejne wyzwanie (drugi turniej Rugby 7s Trophy w Portugalii), a za miesiąc wspólnie z naszą Reprezentacją wybiegnę na boisko Ukrainy (GPS 7s w Charkowie).

Pozdrowienia!

Aneta