9 marzec 2020
Obsada na 14-15.03.2020

Poniżej obsada na 14-15.03.202014-15.03.2020...
3 marzec 2020
Obsada na 7-8.03.2020

Poniżej pierwsza obsada w roku 2020. Witamy...
2 marzec 2020
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Kolegium Sędziów PZR

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Kolegium...
6 luty 2020
Egzaminy sędziowskie przed rundą "wiosna 2020"

Kolegium Sędziów Polskiego Związku Rugby...



Więcej aktualności...
Przewodniczący

Poniżej lista dotychczasowych przewodniczących Kolegium Sędziów PZR, choć jak widać nazwa tego stanowiska zatoczyła koło i ostatecznie wróciła do tej, jaką po raz pierwszy nadano Przewodniczącemu Jerzemu Lampartowi w 1957 roku

Jak widać mimo starań dołożonych przez autorów poniższego zestawienia nie udało się zdobyć kompletu danych. Jeżeli ktoś z czytelników byłby w posiadaniu brakujących danych - prosimy o kontakt z Kolegium Sędziów PZR.

09.09.1957 – 18.10.1958 Jerzy Lempart

(Przewodniczący Kolegium Sędziów)

18.10.1958 - 18.07.1959 wakat na stanowisku

18.07.1959 – 24.08.1959 Jerzy Lempart

(Kierownik Referatu Spraw Sędziowskich)

24.08.1959 – 19.06.1961 Leon Radzikowski

(Kierownik Referatu Spraw Sędziowskich)

19.06.1961 – 24.02.1963 Józef Żbikowski

(Kierownik Referatu Spraw Sędziowskich)

24.02.1963 - 16.02.1964 brak danych

16.02.1964 – 03.04.1966 Władysław Opacki

(Wiceprezes d.s. Sędziowskich)

03.04.1966 – 15.12.1968 brak danych

15.12.1968 - 01.03.1970 Jerzy Dzięcioł

(Kierownik Wydziału Sędziowskiego)

01.03.1970 - 14.10.1973 Jerzy Sosiński

(Kierownik Wydziału Sędziowskiego)

14.10.1973 – 26.01.1975 Józef Żbikowski

(Wiceprezes d.s. Sędziowskich

26.01.1975 – 04.04.1981 Bengt Scotland

(Przewodniczący Komisji Sędziowskiej)

04.04.1981 – 30.03.1985  Zbigniew Janus

(Przewodniczący Komisji Sędziowskiej od 26.01.1984 - Przewodniczący Kolegium Sędziów)

30.03.1985 – 20.06.1985 Bengt Scotland

(Przewodniczący Kolegium Sędziów)

20.06.1985 – 03.02.1990 Bernard Wieczorek

(Przewodniczący Kolegium Sędziów)

03.02.1990 - 23.01.1992 Bogdan Pietrak

(Przewodniczący Kolegium Sędziów)

23.01.1992 – 14.09.1996 Bogdan Mamaj

(Przewodniczący Kolegium Sędziów)

14.09.1996 - 27.12.1997 Maciej Powała-Niedźwiecki

(Komisaryczny Przewodniczący)

od 27.12.1997 - 15.09.2015 Leszek Zabłocki

(Przewodniczący Kolegium Sędziów)

od 15.09.2015 - 28.11.2015  Wiesław Piotrowicz

(p.o. Przewodniczącego Kolegium Sędziów)

od 28.11.2015 - obecnie  Wiesław Piotrowicz

(Przewodniczący Kolegium Sędziów)

źródło (Maciej Powała-Niedźwiecki i Jacek Wierzbicki "Encyklopednia Polskiego Rugby")